Dragă student,

Vrei să te faci remarcat și să câștigi premii? Ești pasionat de cercetare și ți-ai propus să te dezvolți prin activități extra? Acum este momentul potrivit! Participă la Sesiunea științifică studențească!

Evenimentul se va desfășura în mediul online și este dedicat tuturor studenților din ASE pasionați de un anumit domeniu sau care doresc să își îmbunătățească competențele academice. Participarea în cadrul sesiunii poate fi individuală sau în formula unor echipe de studenți.

Ce trebuie să faci ❓
➡️ Găsești un cadru didactic coordonator pentru tine sau echipa ta;
➡️ Împreună cu cadrul didactic coordonator, trebuie stabilit titlul lucrării științifice;
➡️ După stabilirea domeniul de interes și al titlului trebuie să te înscrii la departamentul unde este afiliat profesorul coordonator în funcție de termenele prevăzute de fiecare facultate.

Avantajele participării:

✅ plus de experienţă în elaborarea şi susţinerea unei lucrări ştiinţifice (lucrare de licenţă, disertaţie);
✅ punct forte în C.V.;
✅ diplome și premii;
✅ posibilitatea de a vă fi publicată lucrarea;
✅ şansa de a fi selecţionaţi pentru a reprezenta facultatea la una dintre secţiunile Olimpiadei Naţionale a Economiştilor în Formare;
✅ şansa locului I la nivel de facultate şi calificarea la etapa pe universitate, cu posibilitatea obţinerii unei burse de cercetare pentru un întreg an universitar.

Mult succes!