Modex pregătește o provocare cu premii pentru studenții pasionați de programare și crearea de aplicații. Astfel, te invităm să te înscrii până pe 30 Decembrie pe www.modex.tech/hackaton.

Modex este dornic să dea un număr important de burse pentru studenții pasionați de programare și creare de aplicații descentralizate (DApps). Astfel, site-ul www.modex.tech vine în ajutorul tău cu o serie de tool-uri gratuite care să te ajute să te dezvolți pe partea de blockchain. De asemenea, site-ul pune la dispoziție și un marketplace unde programatorii pot publica aplicații care să fie cumpărate de companii interesate de soluții de blockchain.

Pe lângă înscrierea în competiție, aveți șansa să urmați și o serie de cursuri online pe partea de blockchain, development și business analyst pentru a vă familiariza cu sistemul și cu partea de programare și analiză.